Tu zaszła zmiana!

Nasze państwo jest nasze, co widać; także i w świecie medialnym, który ponoć nie istnieje…Tyle, że skąd mamy mieć pewność, co naprawdę istnieje, kierując się jedynie naszymi, ułomnymi i ograniczonymi zmysłami…?

Mniejsza o metafizykę; świat, który widać w różnych wymiarach, taki jest, że emanuje nam przed oczami poprzez media i w tym sensie dziś ( znowu ) mocno skonstatowałem, iż ‚tu zaszła zmiana’ – że zacytuję poetką.

Owszem, zaszła tu zmiana taka, że nie czci się już sowietów i zdrajców, a cześć oddaje Bohaterom Polskim…Przyznacie, że jest różnica, prawda…?

Takoż dziś, najwyżsi przedstawiciele państwa polskiego, jasno zademonstrowali polską rację stanu i rację w ogóle; przy okazji Rocznicy Obicia Bolszewików, 15 sierpnia 1920 roku.

Jakże to wielka różnica, gdy przypomnieć sobie, niedawne jeszcze, ekscesy wszelakich renegatów, na czele z tym, tak zwanym Komorowskim – niestety swego czasu pełniącym urząd prezydenta.

Jest normalnie, a przy dźwiękach polskich, tradycyjnych, wojskowych marszów, naród, tzn. my, może wreszcie poczuć dumę, jaka w przypadku Polski i Polaków, jest immanentną częścią wszystkiego.

I jakże bardzo widać też, zdegradowaną kastę renegatów. Oni nie są z nas, co też widać…

Rzeczywiście nie jest idealnie, bo mamy wiele dramatycznych wyzwań – a i ludzie od ideału dalecy – ale czyż nasi Przodkowie mieli łatwiej…?

Pod Warszawą, Radzyminem, Lwowem…?

Bohaterom Chwała i Cześć! Od Bohaterów i od Historii uczmy się…

Goły

P.S.

Z kolegą śmy rozpoczęli nowego bloga i jest on humorystyczny bardziej…Może nie dla wszystkich, więc Wam tu czytania nie polecam…

ale też i nie ukrywam faktu, że tu piszę to, co piszę:

http://malkontentvsoptymista.blog.pl/

Reklamy