O twarzach, co z niejednego druta…

Minister Waszczykowski opowiedział dziś na posiedzeniu Sejmu, jaka jest rola Polski i miejsce w świecie. Nie były to żadne fantazje, wymysły, życzenia, a zwykła narracja adekwatna do sił, położenia, potencjału i wszystkich innych wartości naszej Ojczyzny. Taka jest Prawda, a jej wymowa pełna perspektyw i nadziei. Tak, pod warunkiem, że krajem i państwem nie rządzą mikrocefale z PO i innych renegackich frakcyjek, gdyż oni nie potrafią pojąć i wyobrazić sobie czegokolwiek, co nie zostało im powiedziane w Moskwie, lub Berlinie, ergo nie mają wyobraźni, co jest cechą ludzi ograniczonych…gdyż ich ogranicza 😉

Muszę powiedzieć że głosy małych, zagubionych w poddaństwie ludzików powinny być słyszalne…ale bardziej w prokuraturze podczas składania zeznań i w charakterze podejrzanych – na pewno nie w polskim Sejmie. Liczę więc, iż są to ostatnie pogłosy tych skończonych ludzi. Doprawdy ciężko jest obcować z ‚refleksjami’ Schetyny, czy pomniejszych żulików…Baa, ciężko nawet patrzeć na ich zniszczone kłamstwem i ciągnięciem niemieckiego druta, twarze.

To widać kto klęczy i kto nosi pieluchę. Po twarzy i wszystkich gestach poznajesz lokaja i nie trzeba wcale do tego czytać Dostojewskiego.

Takoż minister godny funkcji ministra, wygłosił przemówienie godne polskiej racji stanu, a ci co żyli i żyją niegodnie, tak też się zachowują. Proste – w każdym narodzie jest elita, klasa średnia, oraz patologia, czyli margines. Role dawno rozdzielone, patrzmy więc na rozganianie tego targowickiego burdelu.

Cieszmy się też z faktu, iż narodem jesteśmy jeszcze, gdyż większości państw Europy pozostały jedynie społeczeństwa, co jest różnicą jak być, albo nie być, szczególnie w tych czasach.

Pozostawmy społeczeństwa by ich ‚ubogacili’ najeźdźcy, sami zaś odbudujmy polski przemysł, edukację, kulturę i wojsko. Proste jak drut na którym skacze Schetyna.

Zostawmy więc margines w szambie, niech tam zgnije na kiłę targowicką, co długo już nie potrwa. Słuchajmy ludzi, nie ‚na pewnym poziomie’, a na poziomie odpowiednio wysokim, by sprawować najwyższe funkcje i zadania dla państwa i narodu. Szczęśliwie takich właśnie ludzi, teraz mamy u władzy, zaś ‚ludzie na pewnym poziomie’…Cóż, prokurator…

Wymagać to będzie od organów prawa wielkich zdolności psychologicznych i komunikacji, gdyż z oskarżonymi mikrocefalami z PO i pomniejszych szajek, rozmawiać jest naprawdę trudno. Nie potrafią oni formułować swych myśli (sic!), oraz nie dysponują wyobraźnią, co zauważyłem na początku. Także ciąg inwestygacji będzie musiał być wykuwany podczas żmudnych godzin i prób interpretacji bełkotu oplutych meneli z PO…i innych szajek.

Porządni i szanujący siebie i Ojczyznę Polacy, nie powinni zaś mieć z tymi patologiami zbyt wiele do czynienia, także sądźcie panowie prokuratorzy, sadzajcie pod kratę i zapomnijmy już o kamaryli zdrajców…

Na pewno żyją już ( gdzieś w przedszkolach ) historycy, którzy z pewnej perspektywy czasowej opiszą ten przedziwny przypadek o nazwie ‚czecia erpe’, który zdarzył się na 26 lat normalnemu narodowi, zanim ten prawdziwie odzyskał niepodległość.

Kawa wypita, musli zjedzone, telawizor wyłączony; pora więc pomyśleć o treningu, czego i Wam winszuję, zamiast słuchania ułomków typu Petru, czy Schetyna…

Goły

P.S.

Chyba jacyś lewacy spozycjonowali mi stronę, gdyż dochodzą mnie słuchy o częstym jej cytowaniu na różnych ‚forach dyskusyjnych’, liczba i jakość zaś komentarzy, są zabawne w treści i ilości.

Reklamy

43 comments on “O twarzach, co z niejednego druta…

 1. TomDrill pisze:

  Pan Waszczykowski nie może cytować tez z GW, dlatego,że treści tam zawarte są mu niedostępne z powodu ograniczeń intelektualnych. Jego poziomem jest GP, w sieci i tym podobne szmatławce. I niech tak zostanie – do czasu kiedy wyjedzie z polityki na taczce.

  • sksgoly pisze:

   Jesteś z jakiegoś ‚komitetu obrony’, czy zwykłym przygłupem…?
   Lubię was lewacy, szczególnie przed treningiem – dostarczacie mi niezbędnej dawki wigoru i humoru, jak również pokazujecie że jednak nie ja jestem tym najgłupszym…:)

 2. kendrak pisze:

  Waszczykowski to minister wysokich lotów chyba obciachu niekompetencji i wyglądu buraka z lat 70 tych marynarka ala wss społem tragedia prostak debil po stokrtoć

  p.s. na fejsbuku w grupie dyskusyjnej ten blog jest podany jako Glos Rydzyka wiec sie nie dziw że ludzie tu komentują…

  • sksgoly pisze:

   I wszystko na temat! Heh – Waszczykowski ma ‚marynarkę z lat 70 tych’ więc jest niekompetentny, za to Petru to ma dopiero marynarki! On w związku z tym jest kompetentny i tak ładnie wygląda i w ogóle nie będą się z Polski śmiać i nawet nas pochwalą…
   A jak wiemy – dla niewolników i niedouków – pochwała od ‚starszych i mądrzejszych’ jest całym sensem istnienia…!
   Was nie trzeba komentować, wy się sami komentujecie 🙂

  • Marioan pisze:

   Porównaj Waszczykowskiego choćby z Sikorskim, który apelował do Szkopów, aby „objęli nas swoją opieką”. A o Schetynie, to szkoda w ogóle gadać. Może wyjaśnisz na czym, wg. ciebie polega wyższość Sikorskiego, czy Schetyny nad Waszczykowskim (marynarka mnie nie interesuje).

   • sksgoly pisze:

    Ja mam wyjaśniać o wyższości sikorskiego czy schetyny…? Tobie się coś nie pomyliło…? Przecież to patologia intelektualna jest!

 3. koleszko pisze:

  Waszczykowski to najsłabszy msz w historii RP. już dawno powinien być na emeryturze socjalnej, albo na zasiłku dla bezrobotnych! za wzorce bierze polityków z okresu międzywojennego oraz swego guru śp. LK, którzy napinali muskuły, prowadzili politykę nierealną, a zapomnieli o silnej gospodarce i dbanie własne o potencjał obronny kraju! mniej pieniactwa, więcej realności!!!

  Zalozenia polityki Waszczykowskiego sa tak samo „odkrywcze” jak byly za czasow PO. Merkel jest juz politycznym trupem. Baba uwalila Niemczy i cala Europe. Zamiast wykorzystac te sytuacje by sie przyczynic sie do jej szybkiego odejscia, ten bedzie z nia „budowac relacje”.
  Nastepna Ukraina. Ukraina w unii, o czym marzyli POwcy a teraz PIS to doslownie w ciagu jednej nocy odplyw wszystkich tych montowni ktore sa w Polsce (tylko dlatego ze jest tu tania sila robocza i brak unijnych cel) na Ukraine. Ponadto Ukraina z 55mln narodem nigdy nie bedzie postrzegac Polski jako zadengo „pomostu”. Te brednie znamy z lat 90tych kiedy polscy politycy majaczyli o tym ze bedziemy dla ruskich pomostem do europy.
  Zamiast toczyc z ruskimi wojne nalezy przetopic wrak na zyletki i wznowic handel (miedzyczasie puszkujac tych kotrzy byli odpowiedzialni za wyprawienie prezia wraz ze swita do rosji). I jeszcze te powroty do lat 30 by budowac „sojusze” z Anglia (angole zawsze potrzebowali „sojuszy” jako miesa armatniego by wysluzyc sie innymi glupcami).
  Polska polityka powinna opierac sie na cwaniactwie a nie na mentalnosci kelera (jak bedziemy dobrzy dla innych to moze cos dostaniemy) i wymachiwaniu szabelka.

  POLSCE POTRZEBA SWIEZOSCI JAKA JEDYNIE MOZE TERAZ DAC PAN RYSZARD PETRU!!!

  • sksgoly pisze:

   Tak jak powyżej skomentowałem: Wy się sami podsumowujecie 🙂 Petru jest tak świeży jak jak świeże jest krocze niejakiej Czubaszek 🙂

 4. truita pisze:

  Nic nowego pod sloncem i dalej lizemy pejsaty zadek ameryce jakby te relacje nam cokolwiek gwarantowaly !!! Sprzedajemy wiec Polske dalej. Ale nie w nieskonczonosc , niespodzianka nadchodzi !!!

  • sksgoly pisze:

   Nic nie potraficie czytać polityki i dostrzec różnicy w jakości ludzi, oraz w tym co się mówi, a co naprawdę myśli i zamierza. Ogarnijcie się w końcu lewacy, zauważcie że język polityki niestety nie jest językiem szczerości. Szczery/szczera to ‚se’ możesz być z kochankiem, albo dealerem, a nie w polityce.
   Kluczowa jest różnica w mentalności i jakości ludzi nowej władzy, deklaracje są też ważne ale jednak nie najważniejsze. Polityka to forma wojny, więc używa się w niej inteligencji, kluczy, gra, pozoruje…
   Ale was fascynuje ‚szczerość’ Ryszarda Petru – hah! Ludzie, ja idę na sztangę poćwiczyć, bo perswazja wam jest możliwa inaczej, czyli niemożliwa…

 5. Odyn pisze:

  Goły modreczko co tu sie teraz dzieje na tym Twoim blogu?

  Zawsze wyważone teksty i sensowne komentarze były a teraz jakies dziwolagi pisza hehe

  ale dobrze ze im glos dajesz bo by Cie Mordo posadzili o brak demokracji a tu chuj – kazdy komentarz i zajebista riposta z Twojej strony! Moze jeden z drugim jak przeczyta Twoj odzew to sie zastanowi co za glupoty wypisuje.

  Pozdrawiam Mordo jeszcze raz i Zdrówka życzę

  O.

  • sksgoly pisze:

   Spoko, ktoś mnie spozycjonował na jakieś lewackie strony stąd mnie czyta jakieś grono Polaków inaczej, ale ja ich będę wpuszczać dopóki oczywiście nie posuną się do obrażania i obelg – niech może się zastanowią nad tym, że jednak z wolnością słowa w Polsce teraz żadnych problemów nie ma.
   Pozdro dla Ciebie i Wszystkiego Dobrego Winszuję! 🙂

 6. qqmka pisze:

  powiem w prost o i le zastanawiałem wrucic do rodziny i do kraju to jak to czytam to wiem zabieram rodzine z polski i układam życie normalnie w normalnym kraju a nie w tej patologi i jest mi wstyd juz wystarczajaco za tą ptologią co jest u nas w kraju teraz

 7. Hellas pisze:

  Jarosław Kaczyński chce przeorać Polskę według swojego wyobrażenia, tak jak bolszewicy chcieli stworzyć nowego człowieka i nowe społeczeństwo.

  • sksgoly pisze:

   I na takie wyobrażenie właśnie głosowali Polacy w wyborach, najwyraźniej się z JK zgadzając. Powtarzam więc – morda w kubeł targowiccy nieudacznicy bez żadnego poparcia polskiej ulicy!

 8. kordek@gazeta.pl pisze:

  Goły jak bys był emerytem i miał co miesiac 600 zeta i mieszkał w Polsce to tez bys na ulice za 50 zeta wyszedl pokrzyczec. Za 2 godzinki 50 zeta placa, wiem bo bylem i ja i moi rodzice i dziadek. Nie kazdy ma tyle siana co ty…

  • sksgoly pisze:

   Tak, rozumiem. Trzeba więc siano odebrać zleceniodawcom Petru, tak by nie łupili już Polski – i oddać biednym ludziom w Polsce…

 9. Leslaw pisze:

  Widze ze zjechala sie targowica na Twoja strone:-) Zdrajcy i szumowiny.
  Wy lewackie scierwa stoicie po stronie naszych wrogow i nie macie prawa nazywac siebie Polakami.Jestescie antypolakami i trzeba was tylko lac po ryjach i wrzucac do morza najlepiej w betonowych butach.
  …mam nadzieje ,ze zaczna sie niebawem wywozki do Berezy Kartuskiej,miejsca jest tam wiele…

  • sksgoly pisze:

   Tak Lesławie,
   Po jakichś forach dla pedałów i renegatów krąży chyba link do mojej strony – dobrze, swego czasu się ich zbierze, poszuka po mailach i wyśle do Berezy!
   Jak widzisz, jest to bezpłodna, umysłowo niedorozwinięta hołota, przeważnie z zagranicy lub resortowych willi pisząca…

 10. lalana pisze:

  A jak sie odnosisz do slynnej debaty Lecha W. ?

  Ma ona sens?jak myslisz jakie argu.enty na obrone moze miec jak juz wszystko wiadomo ze to kapus?

  • sksgoly pisze:

   ‚Argumenty’? Nie ma, za to jest rozległe pole do podprogowej manipulacji i gry na emocjach – różni esbecy będą mu w tym pomagać, ale argumenty martyrologiczne już nie grają w tym przypadku. Ta ‚debata’ to jest kolejna, jedna z ostatnich, desperacka próba walki o resztki zakłamanej wizji rzeczywistości ‚czeciej erpe’ – śmiech na sali, ale i żałość nad aż takim upadkiem – co prawda prymitywnego – acz jednak człowieka…

 11. lalana pisze:

  A nie uwazasz ze prze ta debate duzo ludzi moe wreszcie na oczy przejrzec i zobaczyc ze jednak Walesa to kapus i zdrajca a nie ikona?

  G.Braun wystarczylo ze kilja razy na ostatniej kampanii sie pokazal i duzo ludzi go polubilo a tu tez ma zamiar wystapic

  • sksgoly pisze:

   Prawda o Wałęsie jest już ujawniona i nic tego nie zmieni. Historia oceni go, ale teraźniejszość oceniła szybciej niż on sam myślał (sic!). Powtarzam – są to ostatnie chwile tego wielkiego zakłamania. Oni już nic nie mogą zrobić, ale przyznam że ze swoim upadkiem i desperacją wiele złego jeszcze uczynić mogą i bardzo zaszkodzić – vide casus KOD.

 12. kombata t pisze:

  Jako starszy gość przypominam sobie, że w latach 50. było podobnie. Ciągle mówiono, że zaatakują nas imperialiści z Zaxhodu i że nalezy szukać wrogów, bo oni kryja się w każdym kącie, a liczba sabotażystów i wrogów publicznych jest mnóstwo. Gdybym przespał te wszystkie lata i gdybym obudził się dopiero po raz pierwszy teraz, pomyślałbym, że nadal jest rok 1953, bo znowu zbroimy się , szukamy wrogów i będziemy musieli bronić się przed nimi. Jeszcze tylko nie wiem, czy to jest wyłącznie polska choroba, czy w innych krajach też mieszkaja tacy strachliwi ludzie

  Pozdrawi Panie Macieju!

  • sksgoly pisze:

   ‚Jak powszechnie wiadomo’ ‚ludzie na pewnym poziomie’ wiedzą że przecież dzisiejszy świat nie niesie żadnych zagrożeń, a wszyscy sąsiedzi – bliżsi i dalsi – Polski, są do nas wyjątkowo przyjaźnie nastawieni i nie istnieją żadne spiski, zaś polityka jest grą otwartych i przyjacielskich interesów…
   Fajnie byłoby dla rozrywki po prostu ‚szukać wrogów’, niestety rzeczywistość wygląda inaczej: Polska ma wrogów zewnętrznych, oraz wewnętrznych sabotażystów, jak np KOD,
   Tak więc Pańskie reminiscencje ze stalinowskiej przeszłości są próbą mydlenia oczu…?

 13. slawek_bardak pisze:

  Wiedziałem, że Jarek Kaczyński zbawi Polskę, wyprowadzając Polskę z UE i rezygnując z tych 400 miliardów, które ta straszna Platforma sprowadziła, żeby zaszkodzić polskiej gospodarce, dzięki temu nie będzie już tych tak paskudnych autostrad i innych inwestycji, które tak szkodzą czystości naszego, polskiego narodowego krajobrazu, zrezygnuje też z tych szkodliwych dopłat, którymi Unia mami naszych rolników, dzięki, czemu nasi kochani rolnicy zrezygnują z tych zachodnich, paskudnych traktorów i wrócą do narodowej kosy.

  • sksgoly pisze:

   Raczej zadzwoń do ‚Szkła Kontaktowego’, bo w ‚Faktach’ jako ‚ekspert raczej nie wystąpisz, a tutaj te kalki z Wyborczej wzbudzają jedynie takie samo politowanie, jak wcześniejsze komentarze twoich kolegów – również resortowych bachorów, lub zwykłych lokajów.
   Te hasła rodem ze stalinowskiej propagandy dla awansowanych społecznie parobków, możesz być może opowiadać co głupszym na ‚demonstracjach’ KOD, natomiast mnie to nawet już nie śmieszy…Ciągnij dalej te miliardy i miliony kilometrów autostrad; Polska zaś ma odbudować przemysł, zbudować społeczeństwo obywatelskie z prawdziwego zdarzenia – a nie z GWyborczej kalki, wychować naród świadomy swej wartości – a nie przygłupich niewolników jak ci tu, lewacy, oraz wybić się na niepodległość. Przestać być niemiecką kolonią, jak za Generalnej Guberni!
   Nie kpij tu taką krzywą gadką, albo przekonuj sam siebie. Poziom intelektualny i wiarygodności – minus jeden!

 14. dombek pisze:

  Czy Senator Klich mogly wyjasnic jakie to zagrozenia dla Polski ida ze Wschodu? To co Ukraincy beda napadac na Polske a moze Bialorusini? To zly znak jesli tak powazny Polityk, wpisuje sie do Druzyny PARANOIKOW, tkwiacych swoim mysleniem w XX wieku a nawet i XIX wieku.A moze najwiekszym zagrozeniem dla Polski sa Politycy z cechami pelnoobjawowej paranoii i psychozy wojennej, ktorzy w niezywkle delikatnym i wrazliwym panu Prezydencie Rosji, Putinie widza Cara Piotra Wielkiego.Wypada pamietac, ze pan Senator jest z zawodu lekarzem Psychiatra a wiec najbardziej zorientowanym w defektach ludzkiego mozgu.

 15. slawek_bardak pisze:

  to bylo do przewidzenia, ze PiS nie bedzie mial zadnego pomyslu na zwiekszenie wplywow budzetowych poprzez rozruszanie gospodarki, zwiekszenie wplywow z eksportu czy dzialania innowacyjne i pro-rozwojowe a jedynie łupienie obywateli i przedsiebiorcow. Ale skad taki Kaczynski czy Szydlo maja miec jakiekolwiek madre pomysly skoro oboje cala zycie pasozytowali na budzecie i nigdy nie przyspozyli ani grosza budzetowi. Dla nich przeciez kazdy kto cos ma, czegos sie w zycie dorobil, stworzyl miejsca pracy dla innych, to zlodziej. Nikt przeciez tak jak ciemny, pisowski lud pasozytow, aferzystow i kombinatorow nie jest bardziej zaklamany, zawistny i nadstawiajacy uszy na oszczerstwa, intrygi, insynuacje i opluwanie innych.

 16. kolomiarz pisze:

  „…Piotr Wielgucki, piszący pod pseudonimem Matka Kurka, o rzekomych nieprawidłowościach w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy po raz kolejny przegrał z Jurkiem Owsiakiem.

  Chodzi o tekst, w którym Matka Kurka zarzuca Owsiakowi wykorzystywanie zebranych przez WOŚP pieniędzy na cele prywatne. Według Wielguckiego Owsiak miał je wykorzystać m.in. do prywatnego wyjazdu do Nowego Jorku w maju 2015 roku.

  Legnicki sąd uznał, że Wielgucki naruszył dobra osobiste Jerzego Owsiaka wypisując niepodparte żadnymi wiarygodnymi dowodami kłamstwa i wydał wyrok, według którego Matka Kurka ma publicznie przeprosić Jurka Owsiaka oraz usunąć ze swojej strony szkalujący go tekst…”

  Szydło wyszło z worka…

  • sksgoly pisze:

   Sąd nie wyjaśnił też sprawy śmierci księdza Jerzego Popiełuszki i nie potrafił ukarać komunistycznych zbrodniarzy, a skoro tu używasz takiego ‚argumentu’, znaczy że jesteś żywotnie zainteresowany podtrzymaniem tego wielkiego kłamstwa, przy czym słowo żywotnie zyskuje tu dosłownego znaczenia –
   JAK PRZEGRACIE TĘ BATALIĘ O WŁASNE ZŁODZIEJSKIE DUPY, TO PO PROSTU PRZYWITACIE SIĘ Z LATARNIAMI!
   I na tym polega cały ‚dyskretny urok’ ‚bojowników’ z KOD.
   Nie uciekniecie przed karą resortowe bachory!

 17. kolomiarz pisze:

  Słuchajcie „jedyne i prawe ” Zuchy,
  Obecną władzę wybrało 18,5 % uprawnionych do głosowania obywateli RP.
  No to naprawdę….. dajcie spokój. I podaję dane oficjalne. Ani Czerskiej ani WPolityce. Po prostu , odsyłam do oficjalnych danych PKW.
  Aha, i przestańcie Kochani wypisywać jakieś trele morele o alimenciarzach czy tego typu wtyczki. Ja już czytalem w Żołnierzu Wolności „listy od zatroskanych czytelników” ,którzy tak samo określali opozycję przeciw komunie lat 80 ‚tych , więc nie zalatujcie bolszewizmem , dobrze?

  • sksgoly pisze:

   Ty ‚matematyk’, a dlaczego tych swoich obliczeń nie nagłaśniałeś podczas wyborów w 2011, czy samorządowych…? Dopiero teraz odnalazłeś w sobie te talenty…?
   Najważniejsza oficjalna dana jest taka, że polski naród wybrał sobie władze w demokratycznych wyborach, tak samo jak w latach wcześniejszych.
   A wasze rewelacje i uzurpacje/aluzje/porównywanie siebie do opozycji w PRL będziecie mieli czas opowiadać kolegom – takiego samego autoramentu – pod celą!
   Czego wam winszuję, gdyż ‚uczciwie’ zasłużyliście 🙂

 18. sebiol pisze:

  Tylko strategia wspólnego budowania wspólnoty a nie wykluczania i lżenia , może zmienić ten kraj ! Jeszcze trochę i wiecej ludzi przejrzy na oczy. Nie chcemy ciągłych podchodów i murów. Chcemy spokoju w praworządnym kraju !

 19. pomaski_jan pisze:

  brawo PiS, kolejna dobra zmiana, na razie płacę za kartę płatniczą, którą miałem za darmo, zdrożały produkty w moich sklepach i kilku restauracjach gdzie byłem, w mojej firmie zapowiedziano brak zatrudnień w tym roku i brak podwyżek/premii, bałem się, że to koniec, ale na PiS mogę liczyć, kolejny podatek 😀 juhuuu chciałbym tylko powiedzieć, że to, że zdrożeje paliwo oznacza, że zdrożeje WSZYSTKO, bo wszystko jest transportowane do hurtownii a potem do sklepu, więc niedługo ceny wszystkiego wzrosną… i to podwójnie, raz, żeby handlowcy sobie wyrównali za podatek od sprzedaży a drugi raz za droższe paliwo, super, bałem się, że nie będę miał co robić z pieniędzmi, ale widać, że nie będę ich miał za dużo więc problem z głowy

  • sksgoly pisze:

   Nooo!!! I Kaczyński jest złym lordem Vaderem, ‚chce zawłaszczyć’, ‚gra trumnami’, w ogóle teraz gdy PiS jest przy władzy to niedługo słońce przestanie wschodzić każdego ranka, a psy dupami zaczną szczekać ;)…a KODowcy i inni targowiczanie tak samo jak zawsze, czyli kalkami z GW, TVN i innych niepolskich tub…
   Muszę siebie uradować a was zmartwić volksdeutsche – nikt wam nie wierzy w ni jedno słowo – jest to koniec wasz a początek Polski niepodległej!

 20. pomaski_jan pisze:

  sam za bółki bendziesz płacił podwujnie i ci tylko na tartom bółke starczy że zobaczysz

  • sksgoly pisze:

   ‚Bułkę w bibułkę a chuja do łapy’ – cwelowni, oraz ortografii być może nauczysz się w więzieniu 🙂

 21. pomaski_jan pisze:

  zobaczym porzyjem

 22. alek pisze:

  Zwierzywalismy to od 2 tygodni i co?

  Goly mozesz pokrodce wyjasnic o co chodzilo w koncu z tym?

  Pozdrawiam

Możliwość komentowania jest wyłączona.