Czyńcie swoją powinność!

PanMariusz

Avejaroslaw

Antoni

‚Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy’ – śpiewał w natchnieniu Marek Grechuta i miał głęboką rację. Z jego tekstu biła radość i wiara, optymizm i pewność sensu tego życia. Tak więc, dni których jeszcze nie znamy, a więc przyszłość, są ważne – no bo jakże mielibyśmy żyć i po co, bez tego priorytetu przyszłości.

Przyszłość to poszanowanie samych siebie, bo dla kogo cokolwiek czynimy, jeśli nie dla własnych dzieci, przyszłych pokoleń. Kogo mamy nauczyć przeszłości, dla kogo przechować, jeśli nie dla tych co po nas.

Dni, których jeszcze nie znamy jednak, trzeba umieć sobie zorganizować. Tak jak to mówił ‚Wielki Szu’ – ‚szczęście trzeba umieć sobie zorganizować’. Trzeba mieć więc plan na zarządzanie teraźniejszością, na tyle dobry, by przyszłość okazała się szczęśliwa i pożyteczna.

Tak się złożyło w Polsce, że ostatnie 8 lat ( choć właściwie to wiele więcej ), to jest ta przeszłość, która fatalnie wpływa na wszystkie wymiary czasu i bytu w naszym kraju. Niestety, dla niedorozwiniętych duchowo szabrowników, którzy właśnie oddali władzę, pojęcie przyszłości zamykało się w zapewnieniu dostatniego bytu sobie i swym pociotkom, oraz bezkarności. Tak praktykowano prawo, by to karało tylko pragnących zmiany chorego status quo; pod żadnym zaś pozorem nie dotykało ‚burków’.

Teraz sprawa jest tego typu, iż ewidentni przestępcy, złodzieje, zbiór wszelkich negatywnych cech ludzkich, drą się, bronią łapami i kopytami…i ekranami, szpaltami, przed skutecznym wpływaniem polskiej władzy na przyszłość całego narodu. ‚Burkom’ się wydawało, że to już tak zawsze będzie i że ich słomiane łby już zawsze będą pod parasolem, tak by nic na nich nie spadło w drodze z limuzyny do drogiej restauracji, czy burdelu. ‚Burkom’ została przedstawiona inna perspektywa, a sekwencja wydarzeń przyspiesza.

Kroki na korytarzu, dzwonek do drzwi, obcy samochód…Wszystko to, bardzo stresuje ich dziś, bo kto wie, czy to akurat już nie po nich…Oni dziwią się, że za zbrodnie może nastąpić pokaranie, my zaś, niekoniecznie musimy wcielać się w rolę psychologów, wyjaśniających niedorozwiniętym ‚tajniki’ normalnego życia i moralności.

Kradłeś ? Będziesz siedział. Oszukiwałeś, zdradzałeś, obrażałeś…?…Ja wiem, przez ostatnie lata, jedyne, czego można się było spodziewać za takie zachowania, to nagroda, przynależność do złodziejskiej ‚elity’, bezkarność i jeszcze do tego splendor. Teraz jednak będzie inaczej, gdyż rządy Prawa i Sprawiedliwości, mają skutkować prawem i sprawiedliwością.

By odpowiedni sprawom nadać bieg, potrzebni są ludzie. I choć bezczelne, sowieckie wręcz złodziejstwo pleniło się jak chwast przez lat wiele ( vide, bardzo wymowny przykład zuchwałego złodzieja ‚Komorowskiego’ ), nie znaczy to, iż nie ma w Polsce ludzi uczciwych i ideowych. Są tacy i oni teraz wkraczają do akcji, co wywołuje myśli samobójcze u złodziei. Ja się z tego cieszę i chyba Wy też…?

Fachowcy, specjaliści nie tylko od kur, z gotowym planem i sztabami ludzi nieprzekupnych, już działają. Powinniśmy ich wspierać i stawiać za wzór! To są bohaterowie naszych czasów, bo to oni wysprzątają nam teren tak, że będziemy mogli budować Polskę dla Polaków. Wolną, prawą, sprawiedliwą, spokojną, przyzwoitą, bezpieczną i dostatnią. Niepodległą.

Cześć i Chwała Bohaterom przeszłości, oraz wielki szacunek tym, co dziś bez strachu karczują chwasty, przywleczone ze wschodu wiele lat temu. Rozsadniki tych chwastów rozpleniły się nowymi pędami – po mediach, polityce, kulturze, biznesie. Trzeba im podciąć korzenie, a jak trzeba to wypalić ogniem! I niech skwierczą, wyją, syczą!

Specjaliści nie tylko od kur, a mówiąc szczerze to wcale nie od kur, czekali przez lata na możliwość wykonania pracy – tak jak my czekaliśmy; pozwólmy im działać…Antoni, Mariusz, Zbigniew – czyńcie swoją powinność Panowie 🙂 My tego sobie właśnie życzymy!

Goły

Reklamy

7 comments on “Czyńcie swoją powinność!

 1. Lake of Fire pisze:

  Cały ten wrzask, który się rozlega, jest dla nich taki przykry, bo praktycznie nie ma wpływu na nic. Wyją i skowyczą tylko dla siebie. Nie rozumieją dlaczego Prawo i Sprawiedliwość się jeszcze nie wycofało ze zmian które wprowadzają. Teraz demokracja im się nie podoba, a to dobre.

 2. tolkien pisze:

  Lubie czytac Twoje teksty ale wkurwia mnie to ze probujesz jak wiekszosc cza

 3. tolkien pisze:

  Lubie czytac Twoje teksty ale wkurwia mnie to ze probujesz jak wiekszosc czarnych mafiozow w sutannach przekonywac o tym ze nastepne pokolenia beda mialy lepiej.nie masz potomstwa wiec nie powinienes sie wypowiadac na temat przyszlosci rodzin.jak nie chodze na wybory to nie mam moralnego obowiazku wypowiadac sie na temat wladz wybrany h tak samo jak i ty nie majac dzieci nie powinienes pouczac innych i rozpisywac sie o przyszlych pokoleniach jak swoim zyciem egoistycznie udowadniasz ze liczysz sie tylko TY…zaraz pewnie esej napiszesz itp.itd.

  CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE I POLSKIM RODZINOM!

  • sksgoly pisze:

   Ja swoim życiem udowadniam co…? Ja po prostu nie mam dzieci i nad tym ubolewam Człowieku! To nie jest rezultat żadnego świadomego wyboru, a po prostu raczej zły zbieg okoliczności.
   To znaczy że jak…? Nie mam dzieci to i nie mam serca, mózgu, duszy, rozumu…? I nie mam prawa głośno myśleć o przyszłości…? Nie mam dzieci to nie jestem Polakiem i nie mam prawa czuć odpowiedzialności za przyszłość i o nią zabiegać, tak by przyszłe pokolenia żyły w szczęśliwszym świecie…? Umówmy się, że przemyślisz głębiej swoje rozumowanie, bo argumentacja jest żadna.
   W takim razie Polonia za granicą to nie są Polacy i ‚nie mają prawa’, Mickiewicz nie miał prawa, Chopin, Paderewski. Nie chodzę do szkoły, ani nie jestem nauczycielem, więc nie mam prawa mieć zdania na temat edukacji. Nie jestem chory, ani lekarzem, więc nic mi do zdania na temat służby zdrowia…
   Ok, proszę o jakieś wyzwanie do dyskusji, zamiast niespójnych zlepków słów…
   Ty o Wielkiej Polsce też nie masz prawa mówić, bo Polska to katolicyzm Kolego. Skoro tego nie uznajesz, to nawet i narodowcem nie jesteś, ni prawicowcem. Rozumiesz to…?

   Bogurodzica Dziewica, Bogiem Sławiena Maryja…!!!

 4. tolkien pisze:

  i tak Ciebie nie przegadam więc po co ma być ta dyskusja? Żebyś z pianą na gębie mógł na moje argumenty „odpowiadać” że to NIE ARGUMENTY?

  Wg Ciebie cały kibicowski świat teraz to dno więc po chuj się utożsamiasz z Bałtykiem jak wszyscy na Bałtyku to gamonie jak i reszta KIBOLSKIEJ POLSKI!

  Weź sobie kaczora wyznawaj bo to Ci najlepiej wychodzi i nie wpierdalaj w w swoje wywody dobrych ludzi którzy nie siedzą jak Ty za monitorem tylko zapierdalaja tydzień w tydzień na wyjazdy i nie chcą by o ich klubie słuch zaginął.

  Aha!

  Zapomniałeś jeszcze dodać artykuł o Panu Zbyszku,dzięki któremu wchuj dobrych ludzi grzało puche za damski chuj 0 na pewno więcej KIBOLI odczuło jego władzę 2-letnia niz przez całe zjebane nastepne 8 lat platfusów. niech znowu dostawią łóżek w celach żeby kazdego co myśli inaczej na puche posłać no i oczywiście ani weekendy ani nocki nie będą wliczane do „wyroków”

  Wygrały pisiory o czym tak marzyles to mam nadzieję że teraz nie będziesz juz musiał na emigracji siedzieć tylko wrócisz do „swojej ojczyzny” i już nic nie bedzie stało Ci na przeszkodzie żeby BYĆ SZCZĘŚLIWYM bo już chyba kurwa lepiej dla ciebie byc nie moze jak na kazdym kroku pisior jest co jest Twoją IDYLLA…

  • sksgoly pisze:

   Rzeczywiście, wracam do mojej Ojczyzny ( Twojej nie? ), gdy tylko skończę studia – głupio rzucać bez dyplomu no nie…
   Nie pisałem nigdy że cały kibicowski świat jest zjebany, a jedynie że oceny politycznej rzeczywistości ustami niektórych przedstawicieli kibicowskiego środowiska są totalnie nie trafione, by nie powiedzieć zmanipulowane ‚na nieświadomce’ przez TVN-y, Wyborcze i takie tam.
   Przez lata wbijali Wam do głów ‚zły, zły, zły Kaczyński’, ‚zły Macierewicz’, et consortes; a Wy nie raczycie zauważyć, że pierwsze rządy PiS to była wieczna szczujnia i użeranie się z pseudo koalicjantami, i to w ciągu kurwa 2 lat!!! 2 jebanych lat! Po czym nastąpiło 8 lat targowicy PO-wskiej, ale Wy wszystko co się dzieje w Polsce źle ( a dzieje/działo się prawie wszystko ), zamiast odnosić do PO, z jakiegoś dziwnego powodu identyfikujecie z ‚rządami PiS’ – podczas gdy de facto, to PiS dopiero teraz zacznie rządzić na poważnie. Wy efekty tych rządów ujrzycie za jakiś czas, ale nadal nie będziecie w stanie rozpoznać dlaczego jest dobrze – bo Wam przez ten czas będą mówić, że to wspaniałe rządy PO dały taki efekt po czasie.
   Wy w ogóle nie widzicie jak Was ciągną szare eminencje układu za nos, podpuszczając – i o to mam żal, czy też rozgoryczenie.
   Dobre chłopaki, nie są dobrymi chłopakami jeśli są złodziejami, gdyż miejsce złodziei, morderców, innych przestępców jest w więzieniu, tak by nie mogli krzywdzić społeczeństwa…Widzę że musi minąć kolejne ’25 lat wolności’ byście to zrozumieli – że porządne państwo opiera się na rzeczywistym i działającym prawie i sprawiedliwości, która jest nie tylko z nazwy…
   Rzeczywiście nie przegadasz mnie, ale to nie ma znaczenia że mnie akurat. Rozumiem że jesteś młodym człowiekiem więc wiem, że i ja w Twoim wieku pewnych spraw jeszcze nie czaiłem, także nie mam żalu, ale daj sobie czas, poczekaj…Daj czas zmianom, nie pluj gdy nie masz ku temu powodu, bo cieszyć się z tego będą ci, którzy naprawdę chcą Cię zniewolić i wpierdolić pod kratę…

 5. Albert pisze:

  Tolkien bo za platformy chlopakow nie zamykali? :-)wez sie ogarnij bo glupoty piszesz tutaj.

Możliwość komentowania jest wyłączona.