Pan Mariusz

mkkPan Mariusz jest szczupły i nieduży, można by rzec, chucherko. Od wczesnej młodości bardzo interesował go porządek. Sumienna natura, w rzeczywistości jego czasów, co i rusz krzyczała, prosząc o działanie i zmianę. Nie takiej jakości przecież chcemy, a ta z powieści polskich pozytywistów, to inna przecież liga!

…Pan Mariusz jest człowiekiem sumiennym, nie tylko z powodu sumienności, ale i sumienia, toteż nie pozostał głuchy na wewnętrzne podszepty.

Tak powstała Liga…Republikańska.

Szczupły Pan Mariusz wiódł w niej prym, a młodzi działali z werwą przeciw komunie.

Pan Mariusz nie lubi komuny, gdyż jest polskim państwowcem, więc zamiast słuchać wynurzeń pijaków ‚czeciej erpe’, Pan Mariusz woli poczytać Marszałka, który znał się na rozwiązywaniu, pozornie skomplikowanych problemów z renegatami.

Może to właśnie dlatego, za najlepszego kompana obrał sobie Pana Jarosława, którego hobby, jest zwalczanie wszelkich złodziejstw i zdrad w Ojczyźnie. Starszy ten pan, również niewielkiego jest wzrostu, natomiast delikatnym uśmiechem w kąciku ust, kwituje wszystkie działania Pana Mariusza, zmierzające do wyłapania cnotliwych inaczej i uczciwych inaczej, czyli kurew i złodziei.

Przez lata swej skupionej pracy, Pan Mariusz wyrobił w sobie mechanizm cierpliwości, oraz odporność na poszczekiwania. Takoż i spokojnie, wraz z Panem Jarosławem wyczekał odpowiedniego momentu. Jego natura służbisty i służebna wobec państwa, podpowiadała, że na przestępców czasem trzeba czekać długo, niczym myśliwy na stanowisku.

Nie mylił się, więc gdy teraz czytacie ten tekst, Pan Mariusz jesiennym wieczorem wyrabia nadgodziny. Siedząc w swoim biurze, spokojną, pewną ręką podpisuje kolejne nakazy zatrzymania 🙂 Lampka na biurku zaś, delikatnie oświetla kartkę, właśnie sygnowaną…Bro… – Kolejne nazwisko przestępcy, złodzieja…I tak dalej, podpisuje nakazy Pan Mariusz.

Jego czarny, wełniany płaszcz, wisi na wieszaku hallu…

Czy będzie wisieć długo, czy prędko wyjdzie…? To są pytania, nie tyle odnośnie Pana Mariusza, co kryminalistów, którzy się go boją, acz przed sprawiedliwością nie uciekną!

Bo Pan Mariusz jest odważny, nieustępliwy, fachowy…Taki jest właśnie Pan Mariusz.

Goły

Reklamy