Diabelskie Domino

ddominoGłupota ludzi objawia się na różne sposoby i rodzaje. Pomylenie priorytetów i błędna interpretacja ( z założenia dobrych ) zasad, często mają np. miejsce w pseudo religiach, których wyznawcy psują świat, choć wierzą (?) że nie.

Głupota i brak odwagi cywilnej podlane ( jak zwykle ) pychą, powodują zaślepienie i podporządkowanie – w sumie bezwolne – różnym doktrynom.

Skoro masy ludzi czynią zło, słuchając swych przywódców – będących pod jeszcze większym wpływem zła…No właśnie.

Wszystkie ludzkie przywary i słabości ducha, uleganie im, spowodowane są przemożnym wpływem złej siły na ten świat. To nie liderom politycznym najłatwiej jest rządzić ogłupionymi społeczeństwami; to diabłu jest na rękę. Przede wszystkim jemu! Reszta jest już przewróconą ( drugą, piątą, tysięczną ) kostką domina…

Które, zamiast układać logicznie i duchowo, pozwalamy, by ktoś za nas w ruch wprawił.

Tym kimś jest zły, ale ludzie ten wpływ nazywają postępem i rozwojem…!

Doprawdy, cały pomysł na ten tekst wziął się z jednego słowa: głupota…Jego pochodzenia, wpływu, skutków.

Patrzę na ten świat w taki właśnie sposób, a że nie mogę pohamować gorzkiego śmiechu nad głupotą ludzką…stąd moje pisane wnioski.

Takie wnioski, których nie sposób logicznie rozkładać na części, czy udowadniać. Nie myślcie, że jest to pycha z mojej strony. Bynajmniej, staram się każdego dnia i w sobie widzieć małego robaczka, jakże często ulegającego słabościom.

Tak jest, nad tym też ubolewam, mam jednak nadzieję i wolę…

Najgłupszą ‚rzeczą’ jaką człowiek mógł zrobić przeciwko sobie i własnej wartości, jest odejście od Boga. Takoż i teraz obserwujemy szybki rozpad, gnicie i totalną destrukcję obrzydliwego tworu w jaki wyrodził się tzw. ‚Świat Zachodu’. Oto jest świat bez Boga, z milionami arcygłupich ludzi, wierzących w papierowe nadruki, czy też w martwe minerały wydobywane z ziemi…

Złoto – umowna ‚wartość’ mająca nam służyć do ułatwiania codziennego życia. Daliśmy się mu zaślepić, ale ten blask nie pochodzi od złota, jest odbity.

Od oblicza tego, który chce nas kłamstwem zniszczyć, upadłego, straconego, już przegranego.

A jednak ludzie i w niego nie wierzą, oni się z tego śmieją! Oni kpią, drwią, szydzą…

Bo ‚wierzą’ w łatwe życie. Zagłuszyli życia sens, który polega przecież na drodze, która ma swój konkretny cel. To nie ma być obojętnie jaka droga, obierana zgodnie z obojętnie jakimi przyjętymi ‚zasadami’.

Relatywizm. Nie ma żadnych wartości, ani jasnych kryteriów oceny.

‚Nic nie boli, cisza trwa, nie ma dobra, ani zła…’ – jak śpiewali 2 plus 1.

Pomiędzy Dobrem, a złem, możesz Człowieku wybierać póki żyjesz na tym świecie i po to jest życie. Efektem Twoich wyborów, będzie fakt, że po drugiej stronie, to już właśnie Dobro, bądź zło, rządzić będą Tobą. Wolnej woli masz używać już teraz, tutaj i robić to świadomie. Jej przydatność do użycia kończy się, gdy wydajesz ostatni oddech.

Dziś łatwo jest żyć łatwo, bo ludzie, którzy są ‚szczęśliwi złotem’, ładnie wyglądają w telawizji i mówią ‚zwykłym ludziom’, że tak właśnie wygląda szczęście…

Takie to głupie, ale jeszcze bardziej szkodliwe.

No właśnie, na głupotę być może nie ma rady, a jest ona zabójczo szkodliwa.

Zaślepieni mordercy islamscy nie pójdą przecież do Nieba – choć w to wierzą, ale zapewne do piekła pójdą ci z najgorszych głupców, którzy się Boga jawnie wyrzekli i Mu uwłaczają…

Czyli generalnie przedstawiciele ‚Świata Zachodu’.

Tak, poniekąd nie dziwię się muzułmanom tego braku szacunku do ‚Zachodu’…

Nie dostaną fanatycy, haremów dziewic w Niebie i nie dostaną bezbożnicy ‚nowego, wspaniałego świata’ – gdyż są głupcami, zaś oszukuje ich kto…?

Jasne – szatan.

Świat tak bardzo zatruty jest dziś szatańską głupotą i tylu jest głupich ludzi wokół ( ich los tak do przewidzenia ), że duchowy nonkonformizm jest w sumie jedynym wyjściem.

Nie będziemy mieli nigdy zgody z tym światem…‚Uświadom to sobie sobie…’ – tak jak rapował ten, co wyskoczył z okna.

Chcesz mieć ‚łatwo’ w życiu…? Chcesz żyć bez wyzwań i ryzyka…? Zawsze iść z prądem, bez konieczności bronienia swego zdania…? Nie ma problemu, ‚nowoczesny’ i ‚postępowy’ świat da Ci to od razu! Musisz tylko jedną ‚rzecz’ dla niego zrobić….

Wyrzec się na zawsze i oddać mu na własność swoją duszę!

Kumasz to Człowieku, czego ‚nowoczesny’ świat od Ciebie wymaga…?

No to teraz widzisz kto tym światem rządzi i po co…!

A jeśli i tego nie zrozumiałeś…?

…Ok i sobie przypomnę i wszystkim, którzy ten tekst czytają.

Otóż, jeśli chcesz pozostać wolnym człowiekiem i zachować wieczne życie, chcesz nie skończyć źle; jest bardzo prosta na to recepta, dokładnie zapisana…

Dziesięć Przykazań! Tak żyj!

Nie myśl nad nimi za dużo, bo do wątpliwości pod – judza Cię wielki kłamca.

Nie poddawaj w wątpliwość, bo Jest Ktoś Większy od wszystkiego, Kto Wie.

Nie rób wyjątków, bo jeden wyjątek będzie jak kostka diabelskiego domina, ciągnąca za sobą resztę.

Prawda jest trudna, ale warta. Kłamstwo zaś jest lekkie i łatwe, zabawne, nie wzywa do niczego…Nie mówi wszystkiego, gdyż nie możesz wiedzieć o potępieniu, jeśli masz go zaznać…

To tyle, chyba zrobię bardzo mocnej herbaty, która w sumie jest też używaką…Fakt, znam gorsze ( i własne ) grzechy…

Nie myślę o sobie, że jestem dobry i Ty też tak o sobie nie myśl…

Goły

Reklamy

2 comments on “Diabelskie Domino

 1. lake of fire pisze:

  Mam ciekawy a zarazem smutny przykład głupoty.
  Chcę zwrócić uwagę na znak Krzyża który wykonujemy, my Katolicy.
  Większość wykonuje znaku krzyża według swojego standardu (standardu bezmyślności). Różnica jest taka, iż nie dotykając ramion w kreśleniu belki poprzecznej Krzyża wykonuje się znak Krzyża odwrotny. Belka poprzeczna na wysokości piersi albo jeszcze niżej, co to ma być. Mam odczucie iż to może obrażać Pana Jezusa Chrystusa. a na pewno cieszy szatana. Przecież znak Krzyża ma nas chronić przed demonami, to mały egzorcyzm a zarazem znak naszej wiary. Jeśli czynimy coś bezmyślnie, automatycznie, spontanicznie ( już nie powiem co można zrobić spontanicznie) to jaka jest nasza wiara. Czy te pięć punktów które dotykamy kreśląc znak Krzyża, to nie jest przypadkiem pięć najważniejszych Ran Chrystusa (Rany Korony cierniowej, przebitych dłoni i stóp oraz serca). Czy czyniąc znak Krzyża nasze myśli nie powinny być przy tych ranach a ręka kreślić znak Krzyża prawidłowy (a nie odganiać się od much belzebuba).
  Jaka jest nasza wiara kiedy czynimy tyle bezmyślności. Głosując na ludzi szatana a później idąc na Mszę Świętą i broń Boże aby ktoś wytykał prawdę i przypominał o piekle.
  Św. siostra Faustyna opisała w swoich dzienniczkach piekło (warto przeczytać ( Dz.741 ) a ostatnie zdanie jej brzmi „Jedno zauważyłam: że tam jest najwięcej dusz, które nie dowierzały, że jest piekło. „

  • sksgoly pisze:

   Zgadza się! Tyle jest sfer i szczegółów życia, dziś nam zatrutego przez zło, że w sumie wymieniać by można bez końca…
   Kto chce się starać ze wszystkich sił, ten ma szanse wyrwać się z sideł szatana…

Możliwość komentowania jest wyłączona.