Diabeł oszukuje koncertowo – memento!

Zmarł Jan Kulczyk, a jego śmierć jest – tak samo jak i życie – owinięta pajęczyną podejrzeń i podtekstów, niczym kokonem kłamstw, z jakich składa się dziś życie publiczne w Polsce, Europie, wszędzie.

Czy z całą pewnością, tego nie wiem, ale z wielkim podejrzeniem nienaturalności tego zgonu przyjąłem wiadomość. Nie muszę Wam pisać jakiego rodzaju są to podejrzenia, bo przysłowiowy ‚Każdy Głupi’ to wie…A jednak dziś, gdy podczas jazdy samochodem otrzymałem wiadomość, ogarnął mnie smutek, żal. Wiecie dlaczego?

Gdyż znowu, może nie z pewnością, ale posępnym podejrzeniem, uważać można, że człowiek ten swe życie zmarnował…Oczywiście, Bóg Osądzi każdego, więc ja tylko mniemam.

Smutno mi się zrobiło Panie Boże, nad tą łatwością z jaką niszczymy swe życie, się pochylając…

Teraz już nie ma odwrotu, nie ma szansy na odkupienie, wszystko co było już jest zamkniętą przeszłością, a dni życia doczesnego w pełni determinują wieczność.

Pomódlmy się za Jana Kulczyka.

Wieczny odpoczynek Racz mu Dać Panie…!

A my…? Nie rzucajmy tak łatwo i bezrefleksyjnie swojej przyszłości na szalę po stronie zła i kłamstwa. Nie przechylajmy tej wagi na złą, lewą stronę. Nie udowadniajmy innym swych materialnych zalet – nie warto.

Posłuchajmy ciszy, a nawet tego smutku jaki pozostaje po odejściu człowieka, który swe życie zmarnował…Nie mówię tu o, ani tylko o Kulczyku, generalizuję teraz.

Każdy z nas osiągnie na swej drodze ten punkt, w którym niczego nie da się już zmienić. Pracujmy nad pozytywami, które będą języczkiem u wagi, a których za złoto kupić nie można, za to za złoto można je sprzedać…To co najważniejsze, a czego nie widać.

Smutne twarze kłamców w telawizorze…Tak zestresowane codziennym szerzeniem zła wbrew własnej, nieśmiertelnej duszy. Ludzie, których wszędzie pełno, a żyjący w tak strasznej pustce przecież!

Niech Was nie zwiodą uśmiechy i kolory na ekranach. To naprawdę jest pustka, a diabeł oszukuje człowieka koncertowo…

Kto zapragnie słuchać tylko siebie, bez Boga, tego oszukają zmysły. Kto się zgubi i pójdzie raz wbrew sumieniu w zło, temu potem jest 100 razy ciężej się podnieść.

No i co że ‚Kulczyk Investments’, skoro właściciel nazwiska ( być może ) nie potrafił zainwestować w swoją duszę…On i jakże wielu innych.

Niechaj to będzie memento…

Goły

Reklamy

7 comments on “Diabeł oszukuje koncertowo – memento!

 1. lake of fire pisze:

  Niestety – prawda o biznesowym wizjonerstwie Jana Kulczyka wygląda nieco inaczej. Pierwszym wielkim interesem Kulczyka w III RP była w 1991 r. dostawa samochodów dla policji i UOP. Kierowane przez Andrzeja Milczanowskiego MSW zamówiło bez otwartego przetargu w firmie Kulczyka 3 tys. samochodów za 150 mln zł. Fakt, iż ojciec Kulczyka, Henryk, został według dokumentów IPN pozyskany do współpracy z SB w 1961 r., a w latach 70. przekazany na nieformalny kontakt Departamentu I MSW, to rzecz jasna jedynie zbieg okoliczności. Tak samo jak to, że Kulczykowi w latach 90. doradzał Gromosław Czempiński, szef UOP z lat 1993–1996, w PRL funkcjonariusz SB.

  W 2004 r. okazało się, że Jan Kulczyk jest zamieszany w Aferę Orlenu. W ramach pracy Sejmowej Komisji Śledczej ujawniono, że Jan Kulczyk miał ogromny, niewspółmierny do liczby posiadanych akcji, wpływ na działanie i obsadzanie kluczowych stanowisk w PKN Orlen, oraz to że spotkał się z byłym rezydentem KGB w Polsce Władimirem Ałganowem – do spotkania doszło, co ciekawe, w Wiedniu, gdzie dziś zmarł Kulczyk.

 2. sksgoly pisze:

  Oczywiście są to fakty znane, ja natomiast tą notką poruszam raczej wątek metafizyczny…

  • lake of fire pisze:

   „Posłuchajmy ciszy, a nawet tego smutku jaki pozostaje po odejściu człowieka, który swe życie zmarnował…”
   Zastanawiam się ilu prawym ludziom ten człowiek zmarnował życie, czy wręcz skrócił. To agent WSI. Dzięki niemu mogli kraść, prać brudne pieniądze i mordować ludzi. Taki jak on i mu podobni są jak Judasz, bezczelnie grzeszą przeciw Duchowi Świętemu. Dla nich i upadłych aniołów jest jedno miejsce, jezioro ognia. Nie dopatrujmy się jakichkolwiek pozytywnych cech ludzkich, oni wiedzą komu służą i robią to bez skrupułów. Tacy jak Kulczyk są jak „Lis Przechera” Wolfganga Goethe. Dadzą okruchy ze stołu bandyckiego na Klasztor w Jasnej Górze, dla wizerunku aby mogli być jeszcze bardziej wydajni w okradaniu Polaków.
   Zdjęli gościa bo im zagrażał. Teraz taśmy są zneutralizowane, brak głównego świadka przekrętów.
   Ciekawi mnie czy Komorowski dostanie zawału PO publikacji czy przed, aneksu raportu WSI. To też jest świadek przekrętów.

   • sksgoly pisze:

    W pełni się zgadzam z opinią, wiem że tak to właśnie działa. Tak, będą kolejne zejścia świadków, których mi nie żal…ale w perspektywie wieczności jednak żal każdej potępionej duszy…

 3. bubr pisze:

  Metafizycznie, ja natomiast na jego miejscu bym sie rozplyna w powietrzu i zmaterializowal sie gdzies w Nowej Zelandii. Majac do dyspozycji tyle ‚srutu’ nie byloby z tym zadnego problemu. Powodem teleportacji tego Pana moze byc zbyt wiela ilosc hakow wraz z roszada geopolityczna. Personalnie, nie wierze, zeby z 15 mld. dac tak po prostu dupy.
  Wlasciwie to juz w nic nie wierze co media podaja. Polskie…(?), czy zachodnie.

 4. bubr pisze:

  Zwykle jest tak, ze smierc jest zla.
  Filozofujac, jesli jest smierc zla, to musi byc i dobra (ku rownowadze).
  Ta smierc jest dobra.
  Dobra dla Polski, dobra dla Polakow, dzieki Polakowi..(?),oby…
  Cieszyc sie bynajmniej nie nalezy gdyz to jedynie przyslowiowa kropla w morzu
  jesli chodzi o bandytyzm do wystrzalu.
  Jest przykro, naprawde, ze w glownej mierze to Polacy najbardziej szkodza Polsce.
  Kultura kapitalu wchodzaca po ’89 czyli tworcza destrukcja, ponownie podzielila Polakow
  i jak hieny jedna przez druga dopuszczono do padliny!
  Carramba!
  Czuje to w sobie, ze moj narod wyzdrowieje, ino predko!
  Musialem poswiecic kilka miesiecy na tzw. wejscie i rozpoznanie placu boju, poniewaz
  mialem totalnie wypaczone pojecie o funkcjonowaniu mojej ojczyzny.
  Wszyscy Polacy, ktorych znam w niewielkim miasteczku niestety nie w Polsce
  nie maja zielonego pojecia co sie dzieje w naszym Kraju. Rzecz niesamowita.
  Ogolnikujac, kazdemu sie wydaje, ze oczywiscie, jest git, jest coraz lepiej,
  wiec zadaje zwykle pytanie: dlaczego nie wracacie?
  Nikt nie potrafi na to pytanie odpowiedziec. Brak wiedzy jest zastraszajacy.
  Tymczasem na tzw. zachodzie, Polska to kraj niemal mlekiem i k…a miodem ociekajacy.
  Super. Jesli nie wezmiemy sie za media przede wszystkim dopuszczajac
  tym samym ogromna mase spoleczenstwa do info, ktora nadal korzysta z TV, jak najszybciej, to Panie Boze
  bron Nas, bo tylko Ty zostaniesz!
  Piotr Nowik

 5. nn pisze:

  Goly czytam bloga i chcialbym powiedziec ze calkiem, calkiem blisko jestes Prawdy.

  Juz wkrotce!

Możliwość komentowania jest wyłączona.