Sport jak życie…

Qatar 2015 M77 CRO vs POLJako że nie chcę zrobić kariery w żadnej kategorii, gdyż uważam sam termin ‚kariera’ i wszystkie jego warianty, za obrzydliwe dla mnie; teraz napiszę Wam o czymś, co jest na pewno wymierne…I akurat podchodzić może pod pozytywny odbiór słowa kariera.

Co cechuje Polaków i ich mentalność na dziś. Co nie pozwala nam dokonać zmiany…? To fakt, że oduczyliśmy się czynnego życia…oraz trybu życia. Doba rozwoju internetu stworzyła nam iluzję życia, oraz iluzję działania – stąd pozory i opary medialnego absurdu, jaki mami nas budując makietę rzeczywistości. Taką makietą jest ‚czecia erpe’, czymś takim jak budowla z dykty w filmie ‚Seksmisja’ i ten peryskop ukazujący bezcelowość dążenia do zmiany. Wmówili Polakom że ‚państwo zdało egzamin’, a ci – przykuci do telawizora, oraz internetu, nie robią nic – wierzą, ale nie w Boga, tylko kłamstwa szubrawców zarządzających państwem na niby, czyli ‚ch,d,k,k’.

Bezruch fizyczny degeneruje ducha, a – choć ‚wszyscy mówią’, że internet to Wolność, ja mówię Wam że to ciężka pułapka. Nauczono nas pierdzieć w fotel. Krzywe dzieci, pozbawione w pseudoszkołach bantustanu rzeczywistej edukacji, wysiadują godziny przed ekranami, zamiast biegać za piłką na powietrzu…

Albo i w hali – bo tak się złożyło, że pełen energii, uczący walki sport ( mój ukochany! ) w jakim od lat Polacy pokazują charakter, grywany jest pod dachem. Piłka ręczna. Handball.

Domena ludzi twardych i nieustępliwych. Przestrzeń parkietu, na której nie ma miejsca dla ciot, mięczaków, czy wiecznych utyskiwaczy, jakich pełno jest ‚po internecie’.

Tak się złożyło ( na pewno nie przypadkiem! ), że dziś nasza świetna drużyna, pokonała w meczu ćwierćfinałowym Chorwatów, a wiedzieć musicie, że Bałkańcy w świecie ‚ręcznej’, są takim odpowiednikiem Brazylijczyków piłkarskich. Dziś również, okazało się, że z turnieju odpadli Niemcy, którzy w naszej grupie wcześniej, zajęli pierwsze miejsce. Jednak to nie wszystko. Z naszej grupy startowej, dziś odpadła także Dania! Fakt jest więc taki, że tylko Polska dotarła z niej do półfinałów, czyli walki o medale! To taki krótki opis sytuacji, teraz metafizyka sportu…

Qatar 2015 M77 CRO vs POLQatar 2015 M77 CRO vs POLQatar 2015 M77 CRO vs POLPOLSKA - CHORWACJAPOLSKA - CHORWACJA

Ten kto nie miał do czynienia ze sportem, ten też i nie ma do niego charakteru, to jest jakby oczywiste, Prawda…? Wiem, że są ludzie z innymi pasjami i talentami, także zdolni do determinacji i walki, poza sportem. To jednak sport generuje takie uczucia, bodźce, ukryte pokłady energii i nadziei w człowieku, że ten staje się zdolny do wielkich osiągnięć, niewytłumaczalnych możliwości, niepojętych poświęceń. To sport także zbliża ze sobą wspólnotę, uczy solidarności i jedności. Jeśli nie wiecie, skąd bierze się siła lokalnych grup kibicowskich, pomyślcie o tym co ja tu teraz bredzę. To fizyczny wysiłek, przekraczanie barier, zwycięstwa nad samym sobą, wytapiają szlachetność z ludzkiej duszy, a charakter przekuwają w stal!

Nie wie o tym zapuszczony wirtualnie gryzipiór, zanurzony w fikcji czterech ścian, któremu się wydaje, że coś tworzy, czyni coś.

Tak jakoś jest ten świat poukładany, że psychika i dusza, złączone są nierozerwalnie z fizycznością, a ludzkie zbiorowości, degenerujące się w bezruchu, z czasem upadają. Gnuśne i puste społeczeństwo, zadufane w swej materialnej ‚wielkości’, pewnego dnia słyszy łomot pieści barbarzyńcy do wrót spokoju. I spokój się kończy…Tak jak teraz skończył się ‚słodkiemu Charliemu’ z czekoladową rurką w ustach, oraz bluźnierstwami na ustach. Tak kończą degeneraci, co tyczy się również społeczeństw.

Sport zaś ‚niesie’, uczy i pokazuje nam naszą realną wartość. Mając doświadczenia sportowe, wiemy na co nas stać i wiemy z całą pewnością, czy stać nas na walkę. Dziś nasza drużyna zagrała z faworyzowanymi Chorwatami, grając twardo w obronie i bardzo zespołowo. Koncentracja była wręcz słyszalna w stojącym powietrzu hali. ‚Ręczna’ to nie siatkówka. Dziś na parkiecie polała się krew. Dwóch zawodników kończyło mecz z bandażami na głowach, wielu grało z ochraniaczami na zębach, a cios łokciem w szczękę powalił na samym końcu jednego z naszych!…Ale on wstał i razem z kolegami, doprowadził Chorwatów do bramki lotniska, na płycie którego czeka już na nich samolot na Bałkany 😉

Jesteśmy w półfinale Mistrzostw Świata rozgrywanych w Katarze, a następny mecz gramy z gospodarzami, którzy żadnych tradycji gry w ‚ręczną’ oczywiście nie mają, a całą drużynę kupili jakiś czas przed rozpoczęciem imprezy. Składa się ona głównie z byłych Jugosłowian, a więc w drodze do złota, po raz kolejny będziemy zmuszeni otłuc ustaszoczetników 😉

Dodatkową ciekawostką jest fakt, że również kibiców bogaci Arabowie sobie kupili 🙂 Przebrani w katarskie koszulki, na trybunach siedzą Hiszpanie, którzy dziś, pomimo zawartego kontraktu, kibicowali Hiszpanii 🙂 Dziwny jest świat finansowych szachrajstw, nieprawdaż…?

Będzie to zapewne mieć znaczenie, w kontekście i realnej walce na parkiecie, gdyż ściany sprzyjać będą grubym portfelom. Wierzę jednak, że w niedzielę zagramy w finale!

Mistrzostwo Świata! Złoto! Wbrew pozorom, nie do się go kupić za pieniądze, o czym się wkrótce przekonamy!

Tak jak i nie da się kupić za pieniądze charakteru, oraz wysiedzieć w redakcjach i na dywanikach lobbystów, rzeczywistej wartości człowieka…

Jako że tekst jest chaotyczny i mógłbym tak pisać jeszcze 10 stron, ‚zakańczam’ 😉 Teraz otworzę puszkę ( jak typowy prymityw ) mocnego piwa i w ciszy popatrzę na zdjęcie polskiego zawodnika z Orłem na piersi, właśnie pokonującego przeciwnika!

Tak i nam potrzeba czynić…

Goły

Reklamy