Czemu mnie o Tobie w szkole nie uczyli ?!

błyssk1 października 1936 roku w Anglii, zwodowany został okręt, któremu nadano imię ‚Błyskawica’. Niszczyciel Marynarki Wojennej państwa, które nazywało rzeczy po imieniu i wypełniało obietnice. Tak więc, ORP ‚Błyskawica’ zwodowany jako niszczyciel – niszczył wroga, od samego początku, gdy taka konieczność zaistniała. Polscy żołnierze, marynarze i lotnicy, byli gotowi walczyć na śmierć z wrogami Ojczyzny, a naród ich za to kochał, gdyż Żołnierz Polski to był stan ducha najwyższej próby. Dlaczego…? Dlatego że ofiara życia z Miłości dla Ojczyzny, jest najszlachetniejszym rodzajem poświęcenia! II Rzeczpospolita wychowała taki naród, który potrafił zamienić się w te Kamienie i samemu rzucić na Szaniec…Tacy to byli ludzie, taki duch panujący. Taka edukacja i świadomość. Takie wzorce i cele, ideały.

Fronty Drugiej Wojny i te powojenne, pokazały, że to nie dobra materialne decydują o przetrwaniu narodu, a coś czego nie widać. To coś, co powoduje, że serce zaczyna nam walić w piersi i czujemy wzruszenie, oraz wszystkie inne uczucia szlachetne, składajace się na Miłość…

Miłość Ojczyzny jest pełną definiacją Miłości…Baa, nie jest żadną definicją, a stanem ducha, jaki człowieka wywyższa ponad doczesność i nasze słabości, których co dzień nie brak nikomu.

‚Czemu mnie o Tobie w szkole nie uczyli?! Ktoś bardzo nie chce, by w tym kraju ludzie dumni byli!’ – jak śpiewa Tadek z Firmy. Ktoś bardzo nie chce i to od lat.

Ja nie chcę nawet porównywać legendy II RP, do tego upadku, który ma oblicze naciągnietej kłamstwem i plastycznymi operacjami, niejakiej kopacz…A propos, znowu zaznaczę – skąd oni sobie te, wyjątkowo adekwatne przezwiska wymyślili…? Ta banda meneli w garniturach…?

II RP, to historia prawdziwej Miłości, która powstała z grobu do życia, a życiem zapewniła sobie miejsce w Niebie, zapisując kartę Historii taką, jakiej nie ma i mieć nie będzie nigdy żaden inny naród!

Czemu mnie o Tobie w szkole nie uczyli…?!

Dziękuję mojemu koledze Kamilowi z Patriashop. Pl, za piękną grafikę, przedstawiającą jedną z ikon naszej Miłości Ojczyzny.

ORP ( Okręt Rzeczypospolitej Polskiej – jakby ktoś nie wiedział! ) ‚Błyskawica’! Okręt, który na burcie nosi zaszczytny Krzyż Virtuti Militari! Odznaczenie przyznane nie ludziom, a jednostce! Jakże wiele mówi to nam o ludziach tamtych czasów i państwie, które się z grobu jak Chrystus podniosło, by swym życiem zawstydzić innych! Polska jest Chrystusem narodów!

‚Błyskawica’ stoi dziś w Gdyni na Skwerze Kościuszki, przyglądając się nornikom i kopaczom, skrzętnie dbającym tylko o swoje dobro materialne, zapobiegliwie odrzucającym wszelkie wartości. Okręt ogląda tłumy turystów i skundlonych Polaków, grzebiących w piachu własnego, marnego i kredytowanego życia. Dla jednych i drugich Prawda i Miłość, to są pojęcia wrogie. Oni się ich boją i nie rozumieją…

Czemu mnie o Tobie w szkole nie uczyli…?!

Wierzę w Powstanie i odrodzenie Polski Wolnej…Dlaczego wierzę? To proste – bo mam Wiarę!

…ale tego nie zrozumie żaden kopacz, ani ślepokura…

Patrzcie na Okręt Polskiej Historii…! Okręt Rzeczypospolitej!

Goły

Reklamy