Wnioski ‚na poślizgu’, czyli gonitwa cudzysłowów

aaaaaaaaaaaaaaaakammProces i tak trwa, nic go nie zatrzyma, gdyż ludzkość jako zbiorowość musi sięgnąć dna, a nawet się przez to dno przebić do piekła. Proces trwa, ale na tym ciemnym i ponurym tle potępienia, Ty Człowieku, masz szansę dokonać swojego, niepodległego wyboru. Możesz powiedzieć ‚nie!’, pójść inną Drogą, co oczywiście łatwe nie jest, ale dopiero gdy poczujesz całą nienawiść złego świata, będziesz wiedział, iż czynisz Dobrze. Nie będzie więc cudu dla całego świata…albo będzie – gdyż ten ‚cały świat’ to jest Twój świat. Zmienisz coś na lepsze w sobie – stanie się cud!

Jednak proces trwa i nie dowiemy się już Prawdy z telawizora, nie usłyszymy pochwały Dobra z mass mediów. Nie powie nam ten świat nic o Chrystusie, za to powie wszystko o wszystkim innym, tak by Twą duszę kalibrować na obraz i podobieństwo potępienia.

Chcą nam wmówić, że życie to jest to, co pokazują nam w telawizji, podczas gdy życie prawdziwe dzieje się w Twojej duszy. Ten proces determinuje wszystko inne i nie ma nic ważniejszego. Ten proces też trwa, ale by mieć tego świadomość, potrzeba również być świadomym swojej godności na tyle, by móc samodzielnie myśleć, nie poddawać się w mentalną niewolę szklanego ekranu, który de facto jest obliczem diabła.

Teraz ‚przerwa reklamowa’ na śmiech setek przygłupów, ‚myślących’ że telawizja to rozrywka, autor tego tekstu zaś, to chory debil…

No już, wystarczy, bo się niektórym kora mózgowa niepotrzebnie pofałduje 😉

‚Jesteście nabrani’ – jak śpiewał kiedyś Muniek Staszczyk ( właśnie nawrócony ) i to jest Prawda. Na wszelkie możliwe sposoby i w każdej dziedzinie, to co nam pokazują, to chora fikcja, coś czego nie ma, pustka! Nie ma wojny…ale jest. Jest wojna…ale nie ma. Źli dobrzy i dobrzy źli. Skurwiałe ‚autorytety’, oraz autorytety pogardzone. Światło, czyli lucis. Światło lucyferyczne bije z ekranów na twarze ludzi. Przenika też nie tylko przez skórę, ale i do głębi człowieka, którą jest dusza. Prawie nikt tego nie widzi i taki właśnie jest trick. Prawie nikt ma tego nie widzieć, jednak – zgodnie z idiotyczną reklamą – prawie robi różnicę, bo gdyby w Sodmie i Gomorze było to ‚prawie’ los potoczyłby się inaczej.

‚Kumacie’ o czym piszę? Nadzieja – to nie jest matka głupich, tylko najbardziej świadomy stan ludzkiego ducha. Nie wynika z bezpodstawnych łudzeń, a z głębokiej Wiary. Ta Wiara po prostu daje człowiekowi taką siłę i taką pewność, że nic nie jest w stanie go złamać!

Myślicie ze np. Żołnierze Niezłomni ( no właśnie! ) myśleli o tym, że po zwycięstwie nad czerwonym, mieć będą wille z basenami, fajne samochody i godne życie w Wolnej Polsce…? Nie, oni wcale o tym nie myśleli, gdyż zapatrzeni byli w Ideał, Który nie z tego świata pochodzi, ale tym światem rządzi, nad nim góruje.

Świat materialny i fizyczna jakość życia, są pochodną jakości duchowej, choć najpewniej w stosunku odwrotnie proporcjonalnym. No i dlatego działa pustka – wielu ludzi pozwoliło odebrać sobie Boga i w związku z tym nie mają kryteriów oceny. Odrzucili kompas, więc idą jak u Bruegla,ślepi. Rolę zaś marchewki spełnia szklany ekran. Tylko że spełnienia ułudy nie będzie, gdyż karmieni jedynie złudzeniem ślepcy, są prowadzeni nad przepaść.

Szklany ekran ma decydować o wszystkim, a więc jemu ‚wszyscy’ oddają hołd. Nie rozumieją już ludzie co czynią, życie społeczne osiągnęło rynsztok, a hołd składany jest po prostu diabłu. Nie wiem kto/ilu zrozumie, że telawizja to jest czyste zło, postrzeganie świata i siebie, wciskane każdemu przez media, to nie tylko niewolnictwo, ale i zniewolenie.

Tyle jest obrazów tego zniewolenia w życiu codziennym, tak wielka dominacja kalki duchowej, że każdy chcący, musi toczyć codzienną bitwę z oblegającym złem. I w tym sensie żyjemy w Oblężonym Mieście, o którym pisałem wielokrotnie.

Poeta miał rację.

Poeta ma zawsze rację!

Jeśli jest poetą, a nie sprzedaną kurwą, jak Miłosz, Szymborska, et consortes.

Do rzeczy – a rzecz jest taka: By uratować Polskę, potrzeba Ją odnowić moralnie i to naprawdę, nie w ekranie telawizora. By uratować Polskę musimy uratować ludzi, poczynając od samych siebie. By uratować ludzi, musimy bezwzględnie powrócić do pryncypiów i mówić ludziom Prawdę. Bez tej Prawdy, coraz bezczelniejsze kłamstwo pochłonie w swej toni, starających się lawirować pomiędzy wysepkami ‚półprawd’ i wirami retoryki.

‚A twoje słowo będzie: tak – tak, nie – nie!’ – prawda przedstawiająca Prawdę, o której nikt prawie nie chce dziś myśleć. Świat jest ułożony przez Boga według osi Dobra i zła, więc w związku z tym, człowiek powinien umieć rozróżnić te przeciwieństwa. Jest też tak, że piętnując grzech, wybaczamy grzesznikowi, jednak pod warunkiem skruchy.

Zrozumienie błędu, żal, skrucha, prośba o łaskę, chęć pójścia ku Dobru. Oto warunki niezbędne dla duszy do odrodzenia.

Polacy o tym nie wiedzą, bo ‚nie mają czasu się zastanawiać’ nad wartościami. ‚Nie mają czasu’, gdyż zajęci są kiełbasą z grilla i opakowanym w folię piwem w zgrzewkach. Są więc ‚szczęśliwi’, gdy mogą się wyrwać w swoje – nastręczone przez media – ‚szczęście’.

‚Szczęście łomżingu’, substytut – prostytut, dla ubogich na duchu i umyśle…Właściwie to nie dla ubogich, a totalnych pariasów ducha! I takie właśnie ‚społeczeństwo’ obecnie biega sobie ‚wolno’ po Polsce…czy raczej ziemiach polskich, gdyż – jak wiemy – ‚państwa nie ma’.

‚Krysia w stringach’ i ‚Mirek na żelu’ są ‚szczęśliwi’.

Ja zaś zapętlam się w gonitwie cudzysłowów, bo cały ten świat jest w cudzysłów ujęty.

Wnioski – jak zwykle – najdą mnie w czas jakiś po napisaniu tekstu, ale to chyba ma tak być. Ja mogę sobie wnioskować ‚na poślizgu’.

Natomiast np. Prezes Kaczyński powinien być w stanie wnioskować z wyprzedzeniem. Tak, by wiedzieć, iż bratając się ( nawet jeśli tylko oficjalnie ) ze zdrajcami, prostytutkami i osobnikami w przeszłości przykładającymi łapy do Mordu, nie zyska nic, za to ubrudzi się sam.

Tak też właśnie teraz się stanie, gdyż ‚zjednoczenie prawicy’ nie nastąpiło na fundamencie wartości, a przeciw nim. Skoro chcemy podawać rękę nieskruszonym zdrajcom, to co z nas za prawica…? Niestety szczerze – ja tego ani nie kupuję ( nie jestem jakimś Żydem przecherą ), ani nie wierzę.

Czy jest to błąd decydujący? Tak i nie – bo nie wiem, jak na to zareagują zepsuci ludzie…? Może im się podoba ‚taki klimat’, natomiast w kwestii zasadniczej nastąpiło sprzeniewierzenie. Może to wygląda tak, że stosując ‚taktykę’ spolegliwości i ‚zasady’ zepsutego świata, możemy liczyć na sukces, jednak właśnie – tylko tak wygląda. Telawizja też ma wyglądać jak Prawda. Niestety jest tak, że kto nie ma w sobie wewnetrznego kompasu, ten może liczyć tylko na cud. Oczywiście cuda się dzieją i tu znowu wracamy do słowa, którym zacząłem ten wywód – nadzieja!

Tylko że ja, żadnemu Gowinowi, czy – tym bardziej! – Ziobrze, ręki bym nie podał! Nie, bez skruchy.

Długo by pisać o sprawach prostych. O nich najłatwiej i najtrudniej zarazem…A przecież kawa już mi wystygła. A przecież trening czeka…

A wałęsa, tusk, ‚komorowski’, miller, palikot…No dobra, wystarczy tych wulgaryzmów…

Goły

 

 

 

Reklamy