Synteza

ObrazekJasne że można napisać tak, jak jakaś ruska tuba na necie:

Czy to Rosjanie wykupują polską ziemię? A może jakieś rosyjskie banki? Czy to w Rosji jesteśmy zadłużeni po uszy? Które przedsiębiorstwa kupiła Rosja lub Rosjanie w Polsce za bezcen, a następnie zlikwidowała? Czy to w Moskwie powstają prawa zakazujące w Polsce wędzenia mięsa, łowienia ryb, produkcji mleka, cukru? A może JE Putin nałożył na nas haracz „za emisję CO2 dzięki któremu prąd kosztuje 2x tyle Czy Rosja walczy w Polsce z homofobią, antysemityzmem? Rosja nie pozwala budować dróg tak jak chcemy, bo robaczek albo inna żaba ma siedlisko w pobliżu? Czy parlament Rosji zażądał od Polski wypłacenia niektórym żydom?? 65 miliardów dolarów haraczu, czy raczej amerykański a ostatnio brytyjski (przy okazji łamiąc umowy z Polską)? Czy Rosjanie planują masowe osadnictwo na ziemiach polskich? Czy Rosjanie roszczą pretensje do 1/3 polskiego terytorium? Czy Rosja wspiera naszych wrogów, jak banderowcy ukraińscy, czy nakazuje nam napadać na inne narody jak w Afganistanie, Iraku, Libii, Syrii, Iranie przy okazji niszcząc nasze interesy i powiązania handlowe? Czy rząd polski został zmuszony do zakupu bezwartościowych obligacji amerykańskich, czy rosyjskich? Czy Rosja narzuca nam swojego rubla, czy ktoś inny euro? Czy to Rosja bombarduje uranem zubożonym szpitale, szkoły, zakłady, linie energetyczne, ujęcia wody, naszych przyjaciół w Serbii czy może ktoś inny?

Można też napisać tak:

Kto zamordował Prezydenta pod Smoleńskiem…?

Niemcy? Amerykanie…? Brytyjczycy…?

Czy to Francuzi, Duńczycy, lub Włosi, wyrżnęli nam całą elitą w Katyniu?

Czy Niezłomnych Żołnierzy mordowali Hiszpanie, przy pomocy swych greckich katów…?

Czy może jednak ruskie, z ochoczym udziałem Żydów…?

Dlaczego jednak nie można napisać tego na dwa wiersze i wyciągnąć politycznej, historycznej, moralnej i metafizycznej syntezy…?

Czy ktoś Polakom zabrania samodzielnego myślenia…? Tak, zabrania, ale nie z takimi terminami wcześniej przyszło nam się mierzyć przecież!

Czy dwa fronty prawego (?) obozu, muszą też koniecznie wykazywać się brakiem samodzielności, polskiego ducha i zdolności do refleksji…? Gardłując histerycznie, za jedną tylko z opcji? Nie zauważając ‚oczywistej oczywistości’, że Polska ma więcej niż jednego wroga…?

Nawet Ktoś to kiedyś nazwał – ‚doktryna dwóch wrogów’, ‚teoria dwóch wrogów’, ‚polityka dwóch wrogów’…Któż to taki ludzie…?

Teraz, w świecie typowo talmudycznym, doszedł nam ten wróg co najmniej jeszcze jeden, jeśli nie więcej, ale konkluzja jest taka:

Polacy nie walczą w imię swych wąskich, egoistycznych interesów. Polacy nie dokonują okrucieństw wobec innych narodów. Polacy nie napadają sąsiadów zionąc nienawiścią przez setki lat!…Polacy…!

Polski mesjanizm – otóż i konkluzja.

My nie walczymy, wijąc się w bagnie płytkich interesów i niemoralności. My walczymy ‚Za Wolność Naszą i Waszą!’.

Całe stulecia ( i teraz też, wierzę ), opieraliśmy się nienawiści i agresji wielu stron, co generalnie właśnie można nazwać idealistyczną walką przeciwko złu tego świata w obronie Dobra i przyzwoitości. Nie bez kozery Polska ostała się teraz, jako jedyny praktycznie naród i kraj w Europie, katolicką w praktyce. Krajem gdzie młodzi i starzy ludzie, naprawdę chodzą do kościoła!

Coraz bardziej widać obecnie, na czym polega konflikt w dzisiejszym świecie, a cieszy mnie i serce buduje, że mój naród podniesie się pierwszy!

Walka toczy się po prostu, pomiędzy Dobrem i złem. Widać to już aż nadto wyraźnie. Kwestie obyczajowe ( że tak nijako powiem ), zło, całkowita amoralność polityki, hipokryzja. Zniewolenie nazywane Wolnością – vide zakłamane do cna ‚idee’ unii europejskiej/faszystowskiej! Ataki nienawiści na jedyny i Święty Katolicki Kościół!

Tu nie ma opcji wyboru strony sojuszu ludzie! Skumajcie to, że toczymy ( jeśli toczyć ją chcemy naprawdę ) walkę samotną na wszystkie fronty! Nie ma wschodu i zachodu, północy, południa – jest zło i jest Dobro.

Każdy wielki tego świata, jest dziś niczym mityczny Goliat. Reprezentuje brutalną siłę, niepopartą żadną moralną racją, czy choćby dobrymi zamiarami. Każdy z naszych wrogów ( Rosja, Niemcy, Żydzi, Anglosasi ) reprezentuje dzisiaj siły zła!

Jeśli więc jesteś Polakiem, to ciesz się i bądź dumny że jesteś Polakiem! Bądź też godny tego zaszczytu – nie uginaj karku w ‚podłej służalczości’! – jak to pisał w pieśni ‚Niewolnictwo’ jeden z Wyklętych.

Nie musimy, ani nie możemy kulić ogona przed jedną z głów smoka, po to by walczyć z drugą. To nie jest polskie zachowanie.

Czy jest/istnieje z kolei, pojęcie większego zła…? Czy zagrożenia płynące z Zachodu, są większe/mniejsze, od tych, którymi atakuje nas kacapstwo od stuleci…?

Już był taki jeden kiedyś, co tworzył teorie ‚mniejszego zła’…

Tymczasem zło nie jest wymierne. Zło to zło.

Prawda jest absolutem. Dobro także.

Nie ma obelg od ‚ruskich agentów’ ze strony chłystków GP.

Nie ma zachłystywania się krzywdami ze strony zakłamanego Zachodu…

Jeśli nie ujmiemy tego klamrą syntezy…

która brzmi tak:

JESTEM POLAKIEM I MAM OBOWIĄZKI POLSKIE!

                                                                                                                           Goły

Reklamy

One comment on “Synteza

Możliwość komentowania jest wyłączona.